Urząd Gminy Pilchowice

ul. Damrota 6, 44-145 Pilchowice

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Bezpieczeństwo Komunikaty Informacja dot. wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF)

Informacja dot. wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF)

Drukuj

W związku z występowaniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej   wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) istnieje konieczność podejmowania działań zapobiegawczych, w tym monitorowania zagrożenia. Jednym z takich działań jest lokalizowanie oraz szybka izolacja i utylizacja padłych dzików. W  tym  celu  wykonywane są w naszym  województwie  planowe, zorganizowane przeszukania obszarów i zbierania zwłok dzików lub ich szczątków. Działania te koordynuje Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Katowicach oraz Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Aby zapewnić sprawny przepływ informacji dotyczących odnalezionych padłych dzików i ich szczątków przez osoby postronne, ustalono:

- zgłoszenia o znalezieniu padłych dzików przyjmowane są całodobowo przez Powiatowe Centra Zarządzania Kryzysowego (PCZK), działające na podstawie art. 18 ustawy o zarządzaniu kryzysowym z dnia 26 kwietnia 2007 r., (zgłoszenia można kierować również za pośrednictwem numeru 112), nr tel. PCZK w Gliwicach 32 332 66 39.

Zmieniony: Wtorek, 28 Styczeń 2020 10:19  

Urząd Gminy Pilchowice
ul. Damrota 6, 44-145 Pilchowice 

 tel. 032-235-65-21; fax. 032-235-69-38
www.pilchowice.pl, ug@pilchowice.pl

Home Bezpieczeństwo Komunikaty Informacja dot. wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF)